Srpen 2016


Valotour

Sobota 27.08.2016

Na poslední srpnovou sobotu je naplánovaná soutěž veteránů Valtour. Pořadatelem je klub Valocars, který sdružuje motoristické nadšence a majitele starších i novějších veteránů. Spolek lidí z okolí vesničky Valovice se schází při různých motoristických příležitostech. V roce 2013 si tito nadšenci vytvořili vlastní veteránskou rally; letos se tedy koná již IV. ročník. Jsme přizvaní jako spolupořadatelé, abychom zajišťovali vyhodnocování disciplín. Medvěd plní funkci vedoucího výpočetního střediska, já tvořím výkonnou část.
Sraz je před devátou ráno v obci Valovice; podle předpovědi nás čeká tropický den. Organizátoři dolaďují poslední detaily a pomalu se začínají sjíždět účastníci. Po registraci závodníků zbývá do startu ještě nějaký čas; ideální příležitost prohlédnout si nablýskané plechové miláčky.

Startem postupně projelo 26 vozidel, z toho tři v kategorii pro motocykly. První etapa dovede závodníky do Sudoměře k plnění bodovaného úkolu. Další zastávka je na zámku Stránov. Zde je připraveno občerstvení a následuje prohlídka zámku za přítomnosti samotného majitele zámku, pana Šimonka.

Závodníky čekají další soutěže v Hrdlořezích, na letišti v Katusicích a v malé vesničce Víska. My jsme se přesunuli na katusické letiště, kde byl nachystán slalom mezi kužely a v druhé polovině měřeného úseku mohli závodníci předvést ukázku zrychlení svých vozů. Rozhodně bylo na co se dívat a bylo co fotit.

Po splnění všech soutěží je naplánován přesun zpět do Valovic do kulturního centra U Hocha. Spočítáme výsledky, následuje vyhlášení vítězů a předání cen. Pro všechny zúčastněné je připraveno odpoledne plné zábavy a spousty jídla.
Některé ze soutěžních vozů byly mezitím odvezeny, ty zbývající se vyhřívají v záři paprsků podvečerního slunce. Byl to vydařený den; mezi milými lidmi a krásnými auty.