Leden 2009

Sněhové království...Zámek Mnichovo Hradiště

Neděle 11.01.2009

První lednové pondělí začal padat sníh. Vločky se sypaly docela vytrvale a po pár dnech nastala doba mrazů (v úterý 6.1. dokonce -22 stupňů). Sníh vlastně neměl šanci roztát; najednou ho bylo všude ve městě nečekaně moc a krajina se přeměnila na sněhové království...

V neděli jsme naplánovali procházku ve dvou. Je to nádhera! Cestou fotím jeden uměle vytvořený okrasný ledopád; jdeme letňákem a za chvíli jsme u zámku.

Škoda, že neumím fotit v rukavicích :-) – ruce i nohy mi mrznou, ale to nevadí, i tak to stojí za to. I bateriím ve foťáku je zima, brzy odmítají pracovat a ke slovu přijdou náhradní.

Jenom obejdeme zámek a už spěcháme do tepla. Nejdřív do pizzerie na horkou čokoládu se šlehačkou a pak domů :-).Jenišovice - v lese

Sobota 17.01.2009

Velké mrazy trvaly několik dnů – sníh zůstává i ve městě ležet nezvykle dlouho. V sobotu jedeme do Jenišovic a já jen doufám, že tam aspoň něco z té sněhové a mrazivé nadílky zůstalo. Pak už je konečně sobota a opravdu – všude je pohádkově bílo; skutečné sněhové království!
Odpolední procházce k lesu se nedá odolat a je to náádhera! Po stráni nahoru se brodíme sněhem. Pravda, v dobách mého dětství tu bývalo sněhu daleko víc; ale co je dnes stejné jako dřív!

Příroda se choulí pod sněhovou peřinkou. Sluneční paprsky se marně prodírají mlhovou záclonou. Nasávám jiskřivou atmosféru.
Mráz a mlha vykouzlily na větvích stromů neskutečně krásnou námrazu. Třpytí se jako okamžiky štěstí...

Les odpočívá v tiché majestátní kráse. Dokonalý balzám na duši!