Info

O autorovi

Jmenuji se Dana Plaňanská, bydlím v Mnichově Hradišti, ale pořád tak trochu patřím do místa kousek od Turnova.
Jsem vdaná, mám dvě děti a plánů víc než volného času.
Patřím mezi ty šťastné lidi, pro které je práce jejich koníčkem; mě živí počítače, vývoj softwaru.
Dalším velikým koníčkem jsou právě fotky. Můj vztah k nim vzniknul už kdysi dávno, postupně zrál a až s pořízením digitálního foťáku dostal jiné rozměry. Nejraději fotím krajinu; i úplně obyčejná místa můžou být něčím zvláštní a krásná. Stačí se jen dívat...

Kontakt: kote_p@fotozavislost.cz


O www stránkách

Stránky byly zprovozněny 26.3.2008; vznikly mimo jiné i díky existenci návodu k tvorbě internetových stránek, odkud jsem čerpala spoustu užitečných informací.
Tímto děkuji Yuhůovi a zařazuji odkaz na jeho stránky: Jak psát web

Koncem prázdnin 2013 mě tučňák přesvědčil, že je potřeba provést technické změny na mých stránkách. Vzhledem k zamýšleným výběrům jsem souhlasila, ale vymínila jsem si, že vzhled stránek zůstane stejný - nerada měním vyjeté koleje :-).
Všechny záznamy jsou teď umístěné v databázi a stránky se zobrazují pomocí PHP scriptu. Tučňák mi vytvořil základní kostru projektu, učinil první kroky v jednotlivých stránkách a poskytl užitečné informace. Návrh databáze, výběry záznamů a drobné vychytávky jsou už moje výtvory. Ještě před necelým rokem jsem učila základy HTML já jeho, teď učí on mě a nestačím se divit, co všechno zná. Přiznávám, že PHP je mi velmi blízké, ale pro rozsah tohoto webu mi postačí pár základních znalostí. Je ale fajn vědět, že se v případě potřeby mám na koho obracet.
Do cvičné databáze jsem si všechny předchozí záznamy postupně doplnila a pak jsme provedi jednorázový převod. Od 9.3.2014 fungují tedy moje stránky v nové verzi.


O turistických známkách

V říjnu 2009 jsem propadla kouzlu sbírání turistických známek :-). Pro webové uspořádání sbírky jsem zvolila tabulku, která se dá zobrazit seřazená podle datumu zakoupení známky, pak totéž, ale v obráceném pořadí (nejnovější známka je nahoře), případně podle oficiálních čísel. Turistické známky, které jsme dosud získali na našich výletech, si můžete prohlédnout v tabulce TZ (kliknutím na číslo TZ si naskenovanou známku zobrazíte).


O černobílých vzpomínkách

Koncem listopadu 2010 jsem se v rámci podzimního dobíjení baterek a v rámci činností, na které se vždycky těším, (zcela mimo pořadí prací) vrhla na převod černobílých archivních fotek do digitální podoby. Tady je aspoň malý průřez mými fotografickými začátky: Černobílý svět